NASZE USŁUGI

Dowiedz się więcej

Potrzeby i komfort pacjentek są naszym priorytetem, dlatego  badania wykonujemy za pomocą nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Oferujemy m.in. konsultację ze specjalistą, badanie USG, leczenie ginekologiczne, dobór antykoncepcji czy prowadzenie ciąży.

Prowadzenie ciąży

Ginekolog-położnik pomaga zaplanować przygotowania do ciąży i porodu. Wybrany lekarz prowadzący powinien znać historię zdrowia pacjentki, wiedzieć o takich chorobach, jak np. niedokrwistość czy padaczka.

 

Przed zajściem w ciążę zalecamy kontrolę ginekologiczną, stomatologiczną, suplementowanie kwasu foliowego i witaminy D oraz unikanie używek

USG ginekologiczne

USG ginekologiczne, zwane też transwaginalnym, to badanie profilaktyczne z użyciem ultrasonografu. Polega na wprowadzeniu do pochwy sondy pokrytej lateksową osłonką. Dzięki temu można obejrzeć wnętrze macicy, jajowodów czy jajników.

Wykonanie badania pomaga w diagnozowaniu nietypowego krwawienia poza miesiączką, nieregularnych cykli miesiączkowych czy bólu w okolicy narządów rodnych. Na badanie zgłaszamy się z opróżnionym pęcherzem moczowym.

Profilaktyka

Regularne badania to szansa na wczesne wykrycie niepokojących zmian. Zalecamy profilaktykę uwzględniającą: cytologię, USG ginekologiczne i USG piersi oraz mammografię.

Każda kobieta, niezależnie od wieku, która rozpoczęła życie seksualne, powinna raz w roku się zbadać. Warto zgłosić się na kontrolne badanie, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości.

USG prenatalne
3D / 4D

W diagnostyce prenatalnej, poza standardowym badaniem USG 2D, wykorzystujemy też USG 3D (statyczny obraz płodu) i USG 4D (obraz płodu w czasie rzeczywistym w ruchu).

Dane uzyskane w tym badaniu pozwalają wykryć wady genetyczne dziecka, np. zespół Downa.

Widoczność i obserwacja płodu w tej technice jest uzależniona m.in. od ułożenia płodu względem głowicy oraz ilości wód płodowych.

USG piersi

Sonomammografia to profilaktyczne badanie piersi, które wykonujemy, aby wykryć ewentualne zmiany nowotworowe we wczesnym stadium. Jest to badanie ultrasonograficzne, które wykorzystuje ultradźwięki. USG piersi jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Na badanie kontrolne najlepiej zgłosić się w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego (jeszcze przed owulacją).

Cytologia

Badanie cytologiczne, czyli pobranie wymazu z szyjki macicy, to najbardziej pewne badanie, pozwalające wykryć zmiany nowotworowe w narządzie rodnym. Jeśli zmiany są niewielkie, jest duża szansa na całkowite wyleczenie pacjentki.

Aby wykonać cytologię, należy się zgłosić do ginekologa najwcześniej 2 dni po ustaniu krwawienia miesiączkowego lub najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem krwawienia.

USG dopplerowskie

Jest to badanie nieinwazyjne, które przeprowadzamy za pomocą aparatu ultrasonograficznego z tzw. efektem Dopplera. Polega ono na obserwacji przepływu krwi w poszczególnych naczyniach, co w efekcie pozwala ocenić stan nawet najmniejszych żył oraz tętnic.

Wskazania do USG dopplerowskiego to: zakrzepica żył, miażdżyca. Dzięki niemu można szybko wykryć niedrożne żyły czy tętniaki.

USG w ciąży

USG jest standardowym badaniem wykonywanym podczas ciąży - nieinwazyjnym i bezpiecznym, zarówno dla matki, jak i dziecka.
Obrazowanie 2D to tradycyjna metoda, nie-trójwymiarowa, która daje obraz w odcieniach szarości.

Badanie pozwala ocenić, czy ciąża jest prawidłowa oraz czy dziecko nie ma żadnych wad anatomicznych ani rozwojowych.

Ciężarna kobieta powinna wykonać USG przynajmniej 3 razy w trakcie całej ciąży.

Antykoncepcja

Pomożemy Ci dobrać metodę antykoncepcji najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb, spośród dostępnych metod hormonalnych: tabletek, krążków i plastrów antykoncepcyjnych, wkładek wewnątrzmacicznych czy podskórnego implantu antykoncepcyjnego.

Wizytę rozpoczniemy od wnikliwego wywiadu i serii badań, m.in. morfologii krwi i cytologii.